عبدالعلی قوام، مولف برجسته «سمت» و استاد علوم سیاسی درگذشت

۰۹ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۴:۵۷ کد : ۵۷۱ اخبار
تعداد بازدید:۲۳۱۷
دکتر عبدالعلی قوام، مولف برجسته «سمت» و استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی بود که کتاب «اصول سیاست خارجی و سیاست بین‌الملل» از جمله آثار برجسته وی و از تولیدات برتر «سمت» محسوب می‌شد. این کتاب در سال ۱۳۷۰ در مراسم کتاب سال نیز به عنوان اثر برگزیده معرفی شد.
عبدالعلی قوام، مولف برجسته «سمت» و استاد علوم سیاسی درگذشت

به گزارش روابط‌عمومی«سمت»، دکترعبدالعلی قوام، مولف برجسته «سمت» و استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی درگذشت.

او استاد تمام دانشکده علوم اقتصاد و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی و رئیس اسبق گروه علوم سیاسی این دانشگاه بود. آثار عبدالعلی قوام به عنوان منابع اصول روابط بین‌الملل و سیاست‌های تطبیقی به زبان فارسی شناخته می‌شود و از او به عنوان یکی از چهره‌های اثرگذار در ارتقاء علوم سیاسی در ایران یاد شده‌است.

کتاب «اصول سیاست خارجی و سیاست بین‌الملل» از جمله آثار برجسته وی و از تولیدات برتر «سمت» محسوب می‌شد. این کتاب در سال ۱۳۷۰ در مراسم کتاب سال نیز به عنوان اثر برگزیده معرفی شد.

همچنین سه کتاب «روابط بین‌‌الملل: نظریه‌ها و رویکردها»، «سیاستهای مقایسه‌ای» و «سیاست‌شناسی: مبانی علم سیاست» ازجمله دیگر کتاب‌های برجسته‌ای است که «سمت» با نگارش این استاد علوم سیاسی منتشر کرده است.

عناوین برخی آثار دیگر این استاد برجسته عبارت است از: «اهمیت و مسائل حوزه اقیانوس آرام»، «توسعه سیاسی و تحول اداری»، «نقد نظریه‌های نوسازی و توسعه سیاسی»، «چالش‌های توسعه سیاسی»، «جهانی شدن و جهان سوم»، «از منازعه تا همبستگی: بررسی روابط بین‌المللی خاورمیانه از منظر مکتب انگلیسی»، «دولت‌سازی، ملت‌سازی و نظریه روابط بین‌الملل»، «اتحادیه اروپا: هویت، امنیت و سیاست»، «روند دولت‌سازی و ملت‌سازی در قفقاز جنوبی» و «نظریه روابط بین‌الملل: پیشینه و چشم‌انداز»، «دیالوگ میان روابط بین‌الملل و حقوق بین‌الملل در آغاز هزاره سوم: یک مطالعه بین رشته‌ای».

کلید واژه ها: درگذشت تسلیت دکتر عبدالعلی قوام عبدالعلی قوام سید عبدالعلی قوام


نظر شما :